Тел. номер

;
Любителски шампионат

София Картинг Ринг - Шампионат за Любители 2018-2019

За четвърта поредна година, София Картинг Ринг ще проведе шампионат по картинг за любители част от Sodi World Series (SWS).
Всеки желаещ, който иска да вземе участие трябва да има 16 навършени години, да е покрил нормативно време от 51.00 секунди за обиколка и да се регистрира в сайта на SWS като пилот(http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html )
и
за самото състезание на следният линк:
или
на имейл: [email protected]

Шампионатът ще започне на 04/11/2018г. с първия кръг и ще завърши на 14/04/2019г.

График за Първи Кръг:
18.30-19.45 - Регистрация, задължителна за всикчи пилоти - измерване на теглото на всеки пилот + теглене на групи за квалификация + теглене на картинги

- 10-минутно супер-финално състезание

Четвъртък и петък преди всеки кръг, пилотите, ще имат възможността да направят свободни тренировки за състезанието с -30% отстъпка от 22:00 до 24:00.

За повече информация:
0899 907 981

Зимен шампионат

Зимен Любителски  Шампионат 2018/2019

Зимният Любителски Шампионат е част от Световните Соди Серии (SWS), където участниците трябва да имат регистрации.

Шампионатът се провежда в две възрастови групи – до 14 години и над 15 години.
Регистрираните състезатели могат да участват в състезанията както на Картинг писта ЛАУТА , така и на Картинг писта ВАРНА.Състезателите могат да се записват предварително на интернет страницата на СВЕТОВНИТЕ СОДИ СЕРИИ (www.sodiwseries.com). При невъзможност за записване пилотът е длъжен своевременно да се запише на съответната картинг писта,на която ще се проведе състезанието не по късно от 3 дни преди датата на самото състезание.

8 кръг – 10 март 2019г. – Sprint Cup/Junior Cup
Продължителност на шампионата : 8 кръга Sprint Cup и 6 кръга Junior Cup.

Регламент

„Junior Cup” – до 14 години:

*Изравняване на теглото – до 45кг. (максимум 20кг.)
Квалификация: 5 мин.
Полуфинал: 7 мин. състезание (стартова решетка от квалификацията)
Финал: 7 мин. състезание (стартова решетка от най-добрите времена в полуфинала)

„Sprint Cup“ – над 15 години:
*Изравняване на теглото - до 80кг(максимум 20кг. на човек)
Победителите от всеки кръг ще страртират следващото състезание с допълнителни
тежести както следва:
1 –во място +10кг
2 – ро място +8кг
3 – то място+6кг

От 12 до 22 записани Учасници:
Квалификация: Участниците се разделят на две групи чрез жребий .Всяка група кара 5 фмин. в права посока и 5 мин. в обратна посока,като сменят картингите на принципа "по–голям номер".
Класиране квалификация – средните времена от най-добрите времена в двете посоки.
Полуфинал: 10мин. състезание в права посока.
Участниците се разделят на две полуфинални гонки, според времената от квалификациите.

За първи полуфинал се класират пилотите 1-ви,3-ти,5-ти,7-ми и т.н.
За втори полуфинал се класират пилотите 2-ри,4-ти,6-ти,8-ми и т.н.

Финал: 10 мин. състезание в обратна посока

За Финал А се класират половината от всички участници, които са финиширали на първите
позиции в двата Полуфинала.

Пример: при две групи от по 8 човека за Финал А се класират първите 4-ма финиширали в
двата Полуфинала.

За Финал Б се класират останалата половина от участниците.

Стартовата решетка ще се определи по ред на финиширане в Полуфиналите, като първи Полуфинал се бори за лявата, а втори за дясната страна на стартовата решетка.
(Пример: Финиширалият първи във втори Полуфинал стартира втори във Финал А)

7. 8ми в ПФ 1 8. 8ми в ПФ 2

Финал B – класиралите се на останалите позиции в полуфиналите.

Супер Финал: 10 мин. състезание в права посока.

За Супер Финал А се класират първите двама пилоти от Финал Б и участниците от Финал А без
последните две позиции.

За Супер Финал Б – пилотите на последните две позиции от Финал А и останалите учстници от
Финал Б.

Пример: при две групи от по 8 участника - първите 6 от 8 от Финал А и първите 2 от 6
финиширали от Финал Б карат във Супер Финал А.

За Супер Финал Б се класират финиширалите на останалите позиции във финалите.
Жребий на картове се тегли преди всеки манш.
14-то място – 1 точка

Забележка: Всички състезания ще се правят с преминаване през бокс и мокро трасе.
Победител е пилотът събрал най-много точки за деня! При равен брой точки, победител е пилота с повече първи места (с по предни места от полоуфинал и финал), в случай че нямат първо място, следващ критерий ще е ранклистата в RaceFacer.com

За SWS
Точкуването за състезанията се извършва по системата на СВЕТОВНИТЕ СОДИ СЕРИИ. Финалнатът и Суперфиналната гонка се броят за отделни състезания по приетия регламент.

Забележка: Пилотите от Финал А и Супер Финал А се подреждат преди тези от Финал Б. За генералното класиране за SWS се броят 10-те най-добри резултати на пилота.Втова число няма значение на коя писта и в кои състезания са постигнати резултатите, след като състезанието е регистрирано в SWS по надлежния ред.